Leden 2010

Úvod

17. ledna 2010 v 17:42 | Iva

Začala jsem sbírat panenky, Barbie, Tonner a jiné. Nezůstalo jen u sbírání, začala jsem jim šít nové šaty, aby se jim dobře oblékaly a svlékaly a aby byly trochu jiné. Moje sbírka se pomalu rozrůstá a moje "malé dámy " se chtějí představit.Elowyne

17. ledna 2010 v 16:30

Tonner

17. ledna 2010 v 16:30 | Iva


Historické šaty


FantazieEllowyne Wilde

17. ledna 2010 v 16:26 Ellowyne

O vánocích jsem dostala krásnou panenku Elowyne.Má vložené krásné oči i s řasami a tři výměnné paruky :blond,černou,rudou.Má jiný typ těla než tonnerky,umí sama stát a protože přišla pouze v prádle,upletla jsem ji pro začátek šaty a ušila punčocháče.Další oblečení bude pomalu přibývat.

Upletené šaty:

Korálky

17. ledna 2010 v 16:25 Korálky


Sběratelské panenky

17. ledna 2010 v 16:24 Sběratelské

Indiánka KeňankaMalaisie Indonesie


Mexičanka


Panenka dovezena z Argetiny v roce 1983 - Estrella

původní šaty:


detaily:


A toto je můj poklad, panenka mojí dcery. Má kloubové tělo a dovede sama bez stojánku stát.Oči jsou krásně modré ,skleněné, vroubené řasami,které nejsou jen namalované.První šaty jsou původní , druhé jsem ušila ze zbytku úpletové látky a vyrobila jsem jí ktomu korálky.

Španělka

17. ledna 2010 v 16:23 b.fantasie

ŠpanělkaŠaty jsou z červeného hedvábného saténu,nejsou podšité ,jsou zdobené černou krajkou, ze které je i závoj a vějíř.Zapínají se jako všechny na umělohmotné patenty a dají se pohodlně oblékat a svlékat.


Fantasy princezna

17. ledna 2010 v 16:23

FantasieTyto šaty mají podšitý živůtek ,vlastně dvojitý ze stejné látky.Sukně je taky dvojitá.Horní sukni jsem složila do skladů a upevnila zlatou perličkou.Dolní okraj sukně a pásek je ze šikmého saténového proužku.Náušnice daly dost práce a přemýšlení, jak na to, ale myslím ,že se povedly.Čelenku jsem udělala navíc, může i nemusí být.


Popelka

17. ledna 2010 v 16:22 b.fantasie

Popelkadetaily:

Pokusila jsem se vytvořit šaty podle filmu "Tři oříšky pro popelku", nejsou úplně přesné , ale snad se povedly.Udělala jsem jí i šperk a nový účes.


Princezna

17. ledna 2010 v 16:21 b.fantasie

Fantazie - princeznaDostal a jsem darem kousek krajky, byl jí opravdu maličký kousek, výsledek posuďte sami.


Jaro

17. ledna 2010 v 16:21 b.fantasie

Fantazie - JaroProtože na přemalovávání obličejů si netroufám, dívám se na panenky s tím , že v jejich obličejích vidím typ , na který se dají přetvořit. Tato je " Jaro".


Indiánka

17. ledna 2010 v 16:21 b.fantasie

Indiánka

detaily:Dostala jsem koupit poměrně levně krásnou Barbie s černými vlasy. Doma jsem našla kousek jelenicové kůže a indiánka je na světě.


Audrey Hepburn - My fair lady

17. ledna 2010 v 16:20 b.fantasie

Fantazie - Audrey Hepburn - My fair lady


detaily:

Nádherné šaty,které měla na sobě Lisa Doolitlová mě inspirovaly , šaty jsou podšité, z jemného žoržetu,pošité flitry, dole zdobené krajkou.Pošité skleněnými korálky a stříbrnymi tyčinkami. Ze skleněných korálků je i náhrdelník a čelenka do vlasů.


Fantazie podle obrazu Alfonse Muchy - Podzim

17. ledna 2010 v 16:19 t.fantasie

Fantazie podle obrazu Alfonse Muchy - Podzim.

Dostala jsem novou panenku od Roberta Tonnera. A protože jsem se dlouho chystala ušít šaty podle obrazu A.Muchy - Podzim, hned jsem věděla, že to bude ona.

detaily:
Tyto šaty jsou ušity ze žlutého saténu,rukávy jsou dvojité,všité najednou .Kulaté sedlo je ušité zvlášť, zapíná se vzadu na patenty stejně jako šaty ,které jsou snímatelné.Horní rukávky jsou přišité v jednom místě k sedlu.Středem šatů je přišita porta, kterou jsem vyšila červenými a modrými perličkami.Ve vlasech jsou umělé chryzantémy,připevněné k perličkami vyšité čelence.

Černá služebná z filmu Angelika.

17. ledna 2010 v 16:19 b.fantasie

Černá služebná z filmu Angelika.

Podle filmu Angelika,markýza andělů už bylo ušito hodně šatů,hlavně pro Angeliku.Já jsem zkusila kostým služebných. Objevily se ve filmu několikrát a jejich kostým se mi velice líbil.Měla jsem Barbie plážovou,která se mi na ni zdála ideální.